Kilka zasad dbania o skórzane torebki.

Każda z kobiet kocha torebki – jest to niezaprzeczalny fakt. Planując wycieczkę na zakupy szukamy zazwyczaj czegoś modnego. To jednak nie wszystko, warto pamiętać, że istotnym kryterium jest również jakość materiałów z których została ona wykonana. Z tego powodu wyjątkową popularnością cieszą się skórzane torebki. Dobrze zadbane skórzane torebki mogą nam służyć nawet kilkanaście lat! Dzisiaj podpowiemy jak należy to zrobić. Od dawna wiadomo, że głównym wrogiem skórzanych torebek jest woda, lecz warto pamiętać, że również mróz bądź ekspozycja na słońce również negatywnie wpływa na stan naszej torebki. Tuż po zakupie, przed pierwszym wyjściem z nowy, nabytkiem powinniśmy pamiętać o impregnacji. Na rynku można zakupić całą paletę różnorodnych produktów – każdy z nich jest dostosowany do odpowiedniego rodzaju skóry lub jej koloru. Najwygodniejszą formą są areozole – wystarczy spryskanie powierzchni torebki aby powstała na skórze warstwa ochronna, mimo to, trzeba pamiętać że jest to również jedna z najsłabszych metod zabezpieczania skóry i wymaga częstszego powtarzania. Zdecydowanie skuteczniejszą opcją jest olejowanie – dzięki temu materiał nabiera elastyczności oraz zostaje zwiększony poziom wodoodporności. Ważna jest ostrożność – zbyt duża warstwa preparatu potrafi zmienić odcień skóry.

 

Bardzo istotne jest również codzienne przechowywanie torebki. Ten etap dbania o skórzaną torebkę jest marginalizowany. Każda skórzana torebka powinna być przechowywana w specjalnym, lekkim i przewiewnym pokrowcu, ponieważ dzięki temu unikamy zakurzenia oraz zaplamienia. Jeżeli jednak na naszej ukochanej torebce pojawi się plamka, bądź zaciek po istnieje kilka sposobów czyszczenia. Jeżeli torebka jest lekko zakurzona wykorzystać letnią wodę z odrobiną octu – tak przygotowanym roztworem należy bardzo delikatnie przecierać torebkę. Innym sprawdzonym, niezwykle popularnym sposobem jest wykorzystanie terpentyny – jej działanie pozwoli na pozbycie się większości niewielkich zabrudzeń, również tłustych. Ubite białka z tempertyną to trick znany od lat.

 

Torebki wykonane z bardzo jasnej skóry są niezwykle podatne na zabrudzenia, dlatego też niewiele kobiet się na nie decyduje. Na szczęście wyczyszczenie jasnej skóry jest jedną z najłatwiejszych rzeczy – wystarczy zaopatrzyć się w białą gumkę do ścierania ołówków i delikatnie pocierać zabrudzone miejsce. Szczególnie delikatne są torebki wykonane ze skóry krokodyla oraz węża oraz torebki wykonane ze skóry lakierowanej. Są one zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia oraz zabrudzenia. Podczas użytkowania powinniśmy mieć na uwadze, że raz na jakiś czas warto odświeżyć naszą torebkę oraz postarać się ponownie ją zabezpieczyć. Dzięki temu torebka będzie za każdym razem wyglądać jak nowa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl