Jesteś typem ciepłym czy chłodnym? 1
Jesteś typem ciepłym czy chłodnym?

 

Jeżeli czasami masz problem z dobraniem koloru ubrań i dodatków, nie jesteś pewna, czy dany odcień Ci pasuje, to warto spróbować przeprowadzić na sobie analizę kolorystyczną określającą, czy jesteś typem chłodnym czy ciepłym.

Brzmi strasznie? Jest to bardzo proste i niezwykle ułatwi Ci dobieranie ubrań.

 

Podstawą jest niezwykle prosta i łatwa do zapamiętania zasada: jeżeli jesteś typem ciepłym – wybieraj kolory ciepłe, jeżeli zimnym, postaw na chłodne odcienie. Do kolorów ciepłych zaliczamy wszystkie barwy zawierające w sobie chociaż niewielki odcień żółtego. Warto pamiętać, że nawet błękit może być ciepły, ale jak sprawdzić czy aby na pewno do nas pasuje?

Najczęstszym sposobem przytaczanym podczas ustalania typu kolorystycznego jest zwykłe sprawdzenie żył. Wystarczy spojrzenie na wewnętrzną stronę nadgarstka i zwrócenie uwagi na ich odcień by określić czy ich kolor skłania się bardziej ku barwie niebieskiej czy zielonej. Ważna uwaga – należy wykonać ten test przy naturalnym świetle.

Zielone zabarwienie żył oznacza ciepły typ urody, niebieskie zimny.

 

Do drugiego testu będą potrzebne dwie pomadki – jedna w ciepłym odcieniu, na przykład jasny brąz lub koralowa, a druga w chłodnym, tu warto wybrać fuksję lub ostry róż. Próbę powinno wykonywać się bez makijażu, gdyż podkład potrafi zmienić odcień naszej cery. Jeżeli lepiej czujesz się w pierwszej szmince oznacza to, że jesteś typem ciepłym, drugi kolor pasuje do osób charakteryzujących się chłodnym typem urody.

 

 

Jeżeli nadal się wahasz, i nie jesteś pewna efektów poprzednich prób, to jest jeszcze jeden, bardzo prosty sposób na stwierdzenie jakim typem jesteś. Każda kobieta uwielbia biżuterię i na pewno posiada w swojej szkatułce coś srebrnego oraz złotego. Właśnie tego będziesz potrzebować – wystarczy, że bez makijażu, z zaczesanymi włosami założysz srebrne kolczyki, a następnie złote (może to być również łańcuszek).

Instynktownie wyczujesz, która biżuteria bardziej pasuje. Oczywiście złoto wiąże się z ciepłym typem urody, a srebro z chłodnym. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji można połączyć ten sposób z testem szminki.

Teraz, kiedy już wiesz, jaki typ urody reprezentujesz, wiesz również czego unikać aby wyglądać jeszcze korzystniej.

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że nawet delikatna zmiana odcienia ubrań lub dodatków potrafi naprawdę mocno wpłynąć na nasz wizerunek.

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (1)

3 czerwca 2016

no to już wiem, bo to ważne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl