Bomber Jacket - kurtka, która podbiła serca
Bomber Jacket - kurtka, która podbiła serca

Bomber Jacket - kurtka, która podbiła serca

 

Bomber Jacket to kurtka, którą uwielbiamy! Lecz jaka jest jej historia?

Jak stworzyć z nią stylizację? Dlaczego tak bardzo ją lubimy?

Zapraszamy na kilka słów o kultowej „bomberce”.

 

 

Prawda jest taka, że bomber jacket to nie jest to projekt ostatniego sezonu, ani żadne wielkie odkrycie. Kurtki, określane potocznie mianem „bomberek”, są już kultowym elementem prawie każdej garderoby, ponieważ noszą je nie tylko kobiety, lecz również mężczyźni. Ciekawostką jest, że była ona modna w Polsce tuż po upadku socjalizmu, nosiła wówczas wdzięczną nazwę „pomarańczówka” lub „fleja”.

 

Historia bomberek rozpoczyna się w latach dwudziestych dziewiętnastego wieku. Wszystko za sprawą tego, że Amerykanie poszukiwali wówczas idealnego rozwiązania dla pilotów, które chroniłoby przed chłodem podczas walki w powietrzu. Znane, skórzane kurtki z wysokimi kołnierzami były zbyt ciężkie i niewygodne, dlatego też nowy projekt powinien nie tylko zapewniać ciepło, lecz nie mógł krępować ruchów. Klasyczna kurtka z owczym ociepleniem pojawiła się w 1926 roku, kiedy to Leslie Irvin otworzył fabrykę zaopatrującą Brytyjskie Siły Lotnicze. Po zakończeniu wojny kurtki bomberki odeszły w zapomnienie na około trzydzieści lat. Powróciły za sprawą zbuntowanej młodzieży - ludzie, związani z subkulturą skinheadów, punków oraz  scooterboys’ów próbowali wyrazić swój bunt przeciwko rzeczywistości nie tylko za pomocą haseł i stylu życia, lecz również za pomocą ubioru. Później moda ta przeszła do warstw robotniczych ze względu na uniwersalność i wygodę, a stąd już niedaleko do przeniesienia mody ulicznej na światowe wybiegi.

 

Jak widać, historia kurtki bomberki nie wiąże się z  ikonami mody i wielkimi pokazami. Jej korzenie, czysto praktyczne zastosowanie oraz prosta estetyka powinny odejść w zapomnienie. Jednakże moda lubi być przewrotna i bomberki podbiły nasze serca! Tego typu kurtki nie znikną więc z pewnością z wybiegów, a także ulic. Nadają się dla kobiet,. Które cenią sobie wyrazisty styl, lekki pazur i szaleństwo w modzie. Uniwersalne, praktyczne, a przy tym szalenie dobrze się układające – nie mogłyby już odejść w zapomnienie. Bez względu na to, czy na bpmber jacket zdecyduje się kobieta, czy mężczyzna – wystarczą klasyczne jeansy i top połączone z bomberką aby stworzyć modną stylizację. Do tego sportowe adidasy lub trampki, a nawet szpilki! Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i stylu!

 

A Ty z czym lubisz łączyć takie kurtki? Może masz jakieś sprawdzone sposoby na ciekawą i oryginalną stylizację z bobmer jacket?

 

www.eManzana.pl  :)

 

 

 

 

oraz inne okrycia wierzchnie:

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl