Ciemne usta? Nic prostszego!
Ciemne usta? Nic prostszego!

Ciemne usta? Nic prostszego!

 

Ciemny makijaż ust jest trendem, który utrzymuje się zaskakująco długo. Dzięki wyraźnemu podkreśleniu ust, nasza uroda potrafi zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni, również codzienna stylizacja może przemienić się w stylizację wieczorową. Jednakże prawidłowy makijaż ust nie jest wcale tak prosty jak się wydaje… Jak go wykonać aby wyglądał nieziemsko i utrzymywał się bardzo długo?

 

 

Podstawą jest przygotowanie ust. Warto wtedy wykonać delikatny peeling miodem i cukrem, lub zafundować naszym ustom masaż szczoteczką do zębów. Dzięki temu poprawiamy krążenie, a nasze usta będą wyglądać o wiele lepiej. Ważne jest, że w ten sposób zapobiegamy nierównomiernemu rozprowadzaniu koloru.

 

Gdy będziemy mieć za sobą pierwszy krok, warto zdecydować się na konturówkę. Jest to element bardzo często pomijany, lecz niezwykle ważny. Dzięki dokładnemu obrysowaniu ust uzyskamy ich pożądany kształt, skorygujemy niewielkie niedoskonałości, takie jak asymetryczność, oraz zapobiegniemy „rozlewaniu się” szminki lub błyszczyka. Nakładanie konturówki zawsze warto rozpoczynać od środka warg do zewnętrznych kącików. Jeżeli zależy ci na delikatnym powiększeniu ust to wystarczy, że kontur narysujesz maksymalnie milimetr nad wargą. Pamiętajcie, że jeżeli nie dysponujecie kolorem konturówki z tej samej serii co wybrana szminka, to należy poszukać jak najbardziej zbliżonego odcienia. Dwa różne kolory na ustach są zdecydowanie not i nie wyglądają estetycznie.

 

Jeżeli zależy Ci na makijażu ust, który przetrwa cały dzień i nie będzie wymagał zbyt częstych i dużych poprawek, to warto zastosować ciekawy trick. Konturówką obrysuj usta, a następnie, również konturówką, wypełnij je kolorem. Dopiero na tak przygotowane usta nanieś szminkę. Taka baza wykonana konturówką zapewni Ci niezwykle trwały makijaż.

 

Malując usta na ciemny kolor trzeba mieć świadomość, że każde niedokładne pociągnięcie będzie widoczne. Dlatego też, jeżeli wybierasz szminkę, postaw na specjalny pędzelek do malowania ust. Dzięki jego niewielkim wymiarom bez problemu poradzisz sobie z dokładnym makijażem. Podobnie jest z szminkami w płynie lub błyszczykami – kąciki ust warto pomalować używając pędzelka, gdyż pacynki mogą okazać się zbyt niedokładne.

 

Warto poeksperymentować i wybrać idealny kolor, który będzie pasował do naszego typu kolorystycznego, bo na pewno jeszcze długo ciemne usta będą hitem. Bez względu na to, jaką stylizację wybierzesz - codzienną, sportową, wieczorową - możesz być pewna, że ciemna szminka przyciągnie wzrok wielu osób. 

 

 

www.eManzana.pl  :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl