Najdroższa torebka na świecie
Najdroższa torebka na świecie

Najdroższa torebka na świecie!

 

Każda kobieta kocha zakupy, a chyba najbardziej uwielbiamy kupować torebki. Torebka to nie tylko przedmiot, który musi spełniać określone, praktyczne funkcje. Dzięki torebce możemy wyrażać siebie – i to stwierdzenie nie jest przesadzone! Jednak są kobiety, które chcąc kupić sobie nową torebkę potrafią wydać naprawdę zawrotne sumy… Jakie? Zapraszamy do zapoznania się z najdroższą torebką na świecie!

 

Kobieca torebka to wspaniały wynalazek – można w niej nie tylko schować wiele przydatnych przedmiotów, lecz również za jej pomocą będziemy mogli odmienić każdą stylizację. Dlatego też trudno sobie wyobrazić kobietę bez torebki, gdyż każda z nas ma ich zazwyczaj kilka lub kilkanaście. Jednakże za cenę niektórych torebek można by bez problemu kupić naprawdę wysokiej klasy samochód lub okazałą willę w Miami.

 

Ostatni rekord należał do znanej chyba wszystkim kobietom, torebki Hermesa – Birkina. Tamta wysadzana brylantami torebka o kolorze fuksji została sprzedana za 222 tysiące dolarów! Suma dość zawrotna, prawda?

 

Obecnie, najdroższą torebką świata jest Egzemplarz Hermes Birkin, bo o tej marce mowa, należał do prywatnego kolekcjonera z Azji.  Jest to model wykonany z matowej, białej skóry krokodyla z gatunku Diamond Himalaya Niloticus. Dodatkowo, całość jest zdobiona 18-karatowym złotem i brylantami. Niezwykłość tej torebki to nie tylko wysokiej jakości materiały, lecz również rzemieślnicza praca, dzięki której jest to jedyny taki model na świecie.

 

Torebka została wystawiona na aukcję i osiągnęła najwyższą cenę w historii mody.

Sprzedano ją za… rekordową sumę 300 168 dolarów. Nie da się ukryć, że kwota jest zawrotna! Lecz to nie tylko torebka, to również kawałek historii mody i inwestycja. Ciekawe, kiedy padnie kolejny rekord. :)

 

 

 

 

 

www.eManzana.pl  :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl