Jak wysuszyć przemoczone buty?
Jak wysuszyć przemoczone buty?

Jak wysuszyć przemoczone buty?

 

Jesień nas nie rozpieszcza i zamiast wspaniałej, słonecznej i kolorowej pogody, coraz częściej raczy nas mroźnymi porankami i deszczowymi dniami. Niestety, takie już uroki jesieni. Na pewno niejednokrotnie zdarzyło się Wam pędzić na przystanek lub gdziekolwiek indziej podczas jesiennego deszczu… Nie jest to przyjemne, a dodatkowo nasze buty są później w opłakanym stanie. I jak je uratować?

 

 

1. Stare gazety są dobre na wszystko! Na pewno znacie ten stary sposób. Wystarczy papierem z starych gazet wypchać buty i odstawić je w chłodne i przewiewne miejsce. Jeżeli Wasze buty zostały bardzo mocno przemoczone, to warto pamiętać o wymianie włożonego papieru.

 

2. Żwirek dla kota. Jeżeli jesteś posiadaczką miauczącego czworonoga, to mamy dla Ciebie szybki i łatwy sposób wysuszenia butów. Wystarczy, że do nieużywanych już rajstop wsypiesz trochę kociego żwirku, zabezpieczysz przed wysypaniem się go i umieścisz w bucie. Gwarantujemy, że tym sposobem szybko i skutecznie osuszysz każde buty.

 

3. Powieś buty! Być może brzmi to nieco drastycznie ale najskuteczniejszym sposobem suszenia butów jest powieszenie ich w chłodnym i przewiewnym miejscu. Jeżeli przemokły Ci sznurowane buty lub wysokie kozaki z zamkiem to koniecznie je rozsznuruj lub rozsuń! Możesz dodatkowo wykorzystać metodę z punktu 1., czyli włożyć do środka gazety, które dodatkowo wyciągną wilgoć.

 

 

Bardzo złym pomysłem, który zazwyczaj przynosi odwrotny efekt niż ten zamierzony, to suszenie przemoczonych butów na kaloryferze, przy kominku lub suszarką. Ciepłe powietrze w połączeniu z mokrymi butami w większości przypadków zaowocuje pęknięciami, przebarwieniami i osłabieniem jakości butów. Niestety, są to bardzo częste błędy. Buty powinno suszyć się w temperaturze pokojowej. Warto też pamiętać, że każdorazowe przemoczenie butów wiąże się z osłabieniem warstwy ochronnej jaką dają stosowane przez nas kosmetyki do obuwia, dlatego też warto później pamiętać o ponownym zabezpieczeniu butów odpowiednim impregnatem lub pastą.  

 

 

 

www.eManzana.pl  :) 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl