Pielęgnacja włosów dla początkujących
Pielęgnacja włosów dla początkujących

 Jak dbać o włosy – kilka rad dla początkujących

 

Włosy są naszą ozdobą, a ich stan może nam bardzo dużo podpowiedzieć o naszym zdrowiu. Warto o nie dbać by móc cieszyć się pięknymi, lśniącymi i miękkimi włosami. Jednakże, nie zawsze jest to takie łatwe i proste. Niestety, bardzo często borykamy się z różnymi problemami i nie zawsze wiemy jak sobie z nimi radzić.

 

Jednym z najczęściej wymienianych problemów są suche, łamliwe i puszące się końcówki. Problem ten wynika z bardzo częstych zabiegów stylizacyjnych jakie wykonujemy na włosach. Prostownica, lokówka, suszarka, farbowanie – czyli działanie wysokiej temperatury oraz składników chemicznych niestety osłabia strukturę włosa. Najlepszym sposobem jest „odżywianie od wewnątrz”. Dobrze zbilansowana dieta, oparta na warzywach i owocach, dostarczająca odpowiednią ilość witamin, bardzo dobrze wpłynie na stan Twoich włosów. Dobrym rozwiązaniem są również suplementy diety, ale takie, które przyniosą efekty, czyli herbatki ziołowe. Najlepszym ziołem jest skrzyp, pokrzywa oraz czystek.

 

Większość dostępnych na rynku kosmetyków szczyci się natychmiastowymi efektami, działaniem już po pierwszym użyciu. Niestety, tak działają kosmetyki oparte na SLS – ich skład nie odżywia włosów lecz jedynie je „obkleja” tworząc złudzenie natychmiastowej poprawy. Doskonałą opcją jest korzystanie z kosmetyków naturalnych i pamiętanie o zasadzie: „im krótsza lista składników, tym lepszy kosmetyk”. Naturalne kosmetyki do włosów opierają się w znacznej mierze na roślinnych i owocowych olejkach, dzięki czemu dostarczają włosom dodatkowych witamin.

 

Bardzo dużą popularnością cieszy się ostatnio olejowanie włosów. Można olejować same końcówki lub ¾ długości włosów. Należy pamiętać by nie nakładać olejków bezpośrednio na skórę głowy, gdyż możemy wówczas zacząć borykać się z problemem oklapniętych i ciężkich włosów. Wybór olejków jest bardzo różny – powinniśmy dostosować właściwości kosmetyku do naszych indywidualnych potrzeb. Olejowanie powinno się przeprowadzać dwa razy w tygodniu, gdy nasze włosy są zniszczone, a w przypadku gdy chcemy utrzymać ich właściwy stan, tylko raz w tygodniu. Najlepszym sposobem jest nałożenie kosmetyku na noc i zmycie go rano. Efekty są zauważane bardzo szybko, bo już po dwóch tygodniach widać znaczną poprawę.

 

Jeżeli planujesz rozpoczęcie walki o piękne włosy, pełne blasku i delikatności, to warto pamiętać o jednej, najważniejszej zasadzie – regularności. Bez systematycznej pielęgnacji efekty będą bardzo słabe, o ile jakiekolwiek się pojawią. Nie należy zniechęcać się po pierwszym tygodniu. Bardzo zniszczonych włosów nic nie uratuje, dlatego też, warto podciąć końcówki i dopiero wówczas rozpocząć proces regeneracji. Warto również zastanowić się, jak można zabezpieczyć nasze włosy przed zniszczeniami aby ponownie ich nie osłabiać.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl