5 zasad pielęgnacji skórzanej torebki
5 zasad pielęgnacji skórzanej torebki

 

Skórzana torebka może nam służyć przez wiele lat, lecz tylko pod jednym warunkiem – należy pamiętać o jej właściwej pielęgnacji. Jeżeli o nią zadbamy, to z całą pewnością torebka zachowa swój idealny wygląd. Oto kilka rad, dzięki którym skórzana torebka będzie zawsze jak nowa.

 

 

 

Od zawsze wiemy, że skóra naturalna to bardzo mocny i niezwykle trwały materiał na torebki. Jednakże, skórzane torebki nie są same z siebie niezniszczalne. Tak na prawdę wymagają one większej troski i ilości zabiegów pielęgnacyjnych, niż torebki z ekoskóry. Nie należy jednak się tego obawiać, bo ich pielęgnacja jest łatwa i szybka, wystarczy tylko o niej pamiętać.

 

 

 

1. Zaimpregnuj torebkę!

Kupując skórzaną torebkę, często słyszymy pytanie, czy nie potrzebujemy odpowiedniej pasty lub sprayu do ochrony przed przemakaniem i brudzeniem. To pytanie nie ma na celu jedynie „namowy” na zakup dodatkowego produktu. Każda skórzana torebka potrzebuje zaimpregnowania – to bardzo ważne, szczególnie zanim zacznie się ją używać. Wśród impregnatów jest bardzo wiele różnorodnych substancji, można użyć na przykład wosku pszczelego, który będzie doskonale chronił przed przemakaniem. Zaś specjalny olej impregnujący zabezpieczy skórę przed wysychaniem i łuszczeniem się.

 

 

 

2. Skórzana torebka potrzebuje nawilżenia

Oprócz oleju impregnującego torebkę ze skóry naturalnej można używać olejku rycynowego bądź gliceryny. Preparat należy wetrzeć w skórę, poczekać, aż wyschnie i wypolerować miękką szmatką. Im delikatniejsza skóra, tym częstszego natłuszczania wymaga. Jeżeli nie zapomnimy o tym kroku, to na pewno nie spotkamy przebarwień i odkształceń na naszej skórzanej torebce.

 

 

3. Odpowiednie przechowywanie

Torebkę ze skóry naturalnej należy przechowywać w pudełku tekturowym lub owiniętą w papier, z daleka od źródeł ciepła. Torebka skórzana wymaga również wietrzenia, więc co jakiś czas należy ją wyjąć z szafy i pozwolić "pooddychać" przez kilka godzin. W ten sposób unikamy rozwoju mikroorganizmów, które mogą zniszczyć torebkę.

 

 

 

4. Użytkowanie

Kupując skórzane torebki warto zainteresować się z jakiej skóry została wykonana. Generalnie obowiązuje zasada, że im skóra delikatniejsza, tym bardziej trzeba uważać na pogodę za oknem. Podczas mocnego słońca, opadów deszczu lub śniegu należy uważać na skórzane torebki, ponieważ bez właściwego zabezpieczenia mogą pojawić się niewielkie uszkodzenia takie jak zacieki bądź przebarwienia.

 

 

5. Czyszczenie skórzanej torebki

Zabrudzenia z torebki skórzanej należy usuwać od razu, aby nie wniknęły głęboko w skórę. Odświeżając torebkę, najlepiej wykorzystać wodę z niewielką ilością octu. Do pozbywania się plam z tłuszczu popularne jest stosowanie kilku kropel terpentyny dodanej do piany z białek jaj. Ubite białka używa się również czyszczenia nawet bardzo delikatnych skór. Innym sposobem jest też nacieranie sokiem z cebuli. Oczywiście wszelkie czyszczenia wykonujemy delikatnie, aby nie zepsuć torebki. Poza tym warto co jakiś czas przecierać torebkę suchą ściereczką. Jeżeli nie ufamy domowym sposobom, warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty.

 

 

 

Skórę na torebce można porównać do naszej własnej skóry – ona również potrzebuje nawilżania, możliwości oddychania i odpowiedniego traktowania. Pamiętajcie też, że skóra naturalna może z czasem zmienić kolor pod wpływem pogody, użytkowania i stosowanych impregnatów.

Taki jest jej urok. Mimo to jest to wyjątkowy i polecany materiał na torebki. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl